I Podkarpacki Festiwal Zespołów Folkowych

W niedzielne popołudnie, 15 maja, w Ulanowie po raz pierwszy miała miejsce duża impreza kulturalna organizowana przez Gminne Centrum Kultury oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. I Podkarpacki Festiwal Zespołów Folkowych to pomysł na kultywowanie folkloru i pieśni ludowych Podkarpacia oraz promowanie polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania, prezentacja dorobku artystycznego zespołów, integracja pokoleń i inspirowanie do twórczości i działań folklorystycznych.

W festiwalu udział wzięło 6 zespołów: „Kapela Na Dobry Dzień” z Cisnej, Kapela Biesiadna „Śwagry” z Soniny, zespół „A Gdzie To Dawniej Stroiło” z Krosna, Kapela „Hop-Siup” z Albigowej, Kapela „Cajmery”z Niebylca oraz Kapela Flisacka z Ulanowa.
Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie:
Pani Katarzyna Furmańska – instruktor ds. muzyki WDK Rzeszów,
Pan Zdzisław Zawilski – muzyk, instrumentalista, akompaniator ZPiT „Leliwa” z MCK Leżajsk oraz Pan Janusz Kutyła – Dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej w Nisku, kompozytor, aranżer, akompaniator, Dyrektor Muzyczny KDK „Arka” w Racławicach.
Po wysłuchaniu 6 prezentacji Jury stwierdziło, że wszystkie prezentacje konkursowe zawierały się w ramach wyznaczonych przez regulamin Festiwalu i przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Kapela Na Dobry Dzień z Cisnej
II miejsce – Kapela Flisacka z Ulanowa
II miejsce – Zespół „A Gdzie to Dawniej Stroiło” z Krosna
III miejsce – Kapela „Hop – Siup” z Albigowej

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie oraz Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.