Powiatowy Dzień Działacza Kultury Ulanów 2016

21 maja w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Działacza Kultury.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin z terenu powiatu niżańskiego, instytucji kultury oraz sympatycy i animatorzy kultury na co dzień zaangażowani w upowszechnianie i popularyzację kultury w naszym regionie.
Starosta Powiatu Niżańskiego Pan Robert Bednarz, podziękował działaczom kultury za wszystkie starania, za ich codzienne, często niezwykle trudne chwile, a przede wszystkim za ogromne serce i umiłowanie kultury oraz zaangażowanie w realizację swoich pasji i dbałość o przekaz naszego dziedzictwa kulturowego.
Podczas uroczystości Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Bronkiewicz, Wicestarosta Adam Mach, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski i Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Teresa Sułkowska wręczyli nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Otrzymali je: Agnieszka Rup (KDK „ARKA” w Racławicach – Gmina Nisko), Katarzyna Pliszka (Gmina Jarocin), Agnieszka Budzyńska (Gmina Ulanów), Wojciech Kopacz (Gmina Jeżowe), Waldemar Łojek (Gmina Rudnik nad Sanem), Józef Cudziło (Gmina Harasiuki), Wiesław Kieżun (Gmina Nisko) oraz Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z kółka teatralnego i wokalnego działającego przy Gminnym Centrum Kultury oraz instruktorzy muzyczni GCK w Ulanowie.
Dodatkowo w związku z obchodami 400-lecia Miasta Ulanów Burmistrz Stanisław Garbacz przekazał nagrodzonym i dyrektorom pamiątkowe albumy.