Kapela Flisacka dawniej

Kapela powstała w 1998 roku przy Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie. Seniorem kapeli, który bez reszty poświęcił się muzyce był nieżyjący juz Bronisław Gutka - skrzypek samouk. Na przestrzeni lat skład kapeli ulegał niewielkim zmianom, jednak trzon zawsze był niezmienny, stanowili go: Kazimierz Tabaka, Wojciech Małek, Wojciech Wójcik. W późniejszym czasie do kapeli dołączył Zdzisław Męczeński i Antoni Kida.

Repertuar kapeli jest bardzo szeroki, a ostatnio ze względu na opracowanie tradycyjnych piosenek flisackich kapela zyskała sobie miano - kapeli flisakiej. Występowała na licznych scenach począwszy od sceny w rodzimym centrum kultury poprzez sceny innych miejscowości w powiecie, Szczecinie, Krakowie aż do scen w niemieckich miejscowościach Kempen i Finowfurt nad Odrą.

Obecnie skład kapeli stanowią:

• Kazimierz Tabaka - klarnet (Kapelmistrz)
  • Wojciech Małek - klarnet, kontrabas (jeden z inicjatorów założenia kapeli)
  • Jan Wołoszyn - bębenek
  • Zdzisław Męczeński - akordeon