Kapela Flisacka dzisiaj

Od początku 2012 roku Kapela Flisacka działa w nowej odsłonie. Z dawnego składu pozostali Wojciech Małek, Kazimierz Tabaka oraz Wojciech Wójcik. Do kapeli dołączyli: Ewa Szoja, Stanisława Seroka, Dariusz Banaś, Edward Małek, Stanisław Brzeziński, Ryszard Sokulski, Józef Werner. Opiekunem artystycznym oraz aranżerem muzycznym został Dariusz Banaś.
Kapela w nowym składzie rozpoczęła próby i przygotowania utworów wokalno–instrumentalnych o tematyce flisackiej. Owocem tym przygotowań było nagranie pierwszej płyty pt.: „Na Flisacką Nutę”. Nagrań dokonano w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie w dniach 8–10 maja. Na płycie znalazły się utwory w rytmach polki, oberka, krakowiaka oraz walczyka, wywodzące się z terenu Ulanowa i okolic.
Promocja płyty i pierwszy oficjalny występ Kapeli Flisackiej odbył się podczas Ogólnopolskich Dni Flisactwa 2012.

Skład Kapeli:

Stanisława Seroka – śpiew
Ewa Szoja – śpiew
Wojciech Wójcik – śpiew
Edward Małek – akordeon, śpiew
Józef Werner – skrzypce
Kazimierz Tabaka – klarnet
Ryszard Sokulski – instrumenty perkusyjne
Stanisław Brzeziński – akordeon
Wojciech Małek – kontrabas
Dariusz Banaś – klarnet, śpiew (opiekun zespołu)

Koncert podczas Turnieju Sołtysów w Bielińcu