Home

Gminne Centrum Kultury
ul. Tadeusz Buli 8,37-410 Ulanów

48 158763014
gckulanow@op.pl

Super User

Nowy sprzęt komputerowy trafił już do naszej Biblioteki. Zakup był możliwy dzięki udziałowi w projekcie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" i otrzymaniu dofinansowania w wysokości 19465,00 zł ze środków Instytutu Książki. Komputery będą służyły czytelnikom oraz bibliotekarzom do katalogowania księgozbioru biblioteki. Dzięki zakupowi podniesiemy rangę placówki w środowisku lokalnym i mamy nadzieję zyskać nowych czytelników, którzy w przyszłości będą mogli korzystać on-line z katalogu biblioteki, co znacznie ułatwi wyszukiwanie książek, zamawiania ich i wypożyczenia.

Super User

19 października w Gminnym Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz domów kultury z powiatu niżańskiego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. W tegorocznym konkursie wzięło udział 69 dzieci. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali najpiękniej jak potrafili, przenosząc odbiorców w kolorowy świat dziecięcych marzeń.

Super User

W piątek 29 września MGBP w Ulanowie filia w Wólce Tanewskiej rozpoczęły się „Jesienne zajęcia w bibliotece”. W ten dzień obchodzony był „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”, z tej okazji zostały odczytane wiersze o jesieni m.in.: Ewy Szelburg-Zarembiny "Jesienne liście", Wandy Chotomskiej "Kapelusze witają jesień", Magdaleny Witkiewicz "Jesienny kot" itp. Podczas zajęć dzieci brały udział w jesiennych zabawach i kolorowały jesienne drzewa oraz Panią Jesień.

Dorota Młynarska