Home

Gminne Centrum Kultury
ul. Tadeusz Buli 8,37-410 Ulanów

48 158763014
gckulanow@op.pl

Super User

Jak co roku 6 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Ulanowie odwiedził Święty Mikołaj. Przywitały go dzieci z kółka tanecznego, muzycznego i teatralnego tańcem, piosenką i wspólnymi zabawami. Ponieważ wszystkie dzieci przez cały rok sprawowały się wzorowo nastąpiła najprzyjemniejsza chwila czyli rozdawanie prezentów. Wcześniej jednak Święty Mikołaj odwiedził Państwa Marię i Wiesława Walickich, którzy wypełnili worek Świętego słodkościami. Spotkanie ze Świętym Mikołajem za pewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Super User

20 października w Gminnym Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz domów kultury z powiatu niżańskiego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. W tegorocznym konkursie wzięło udział 76 dzieci. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali najpiękniej jak potrafili, przenosząc odbiorców w kolorowy świat dziecięcych marzeń. Zarówno organizatorów, jury, jak i zgromadzoną publiczność urzekło bogactwo sposobów interpretacji piosenek dziecięcych.

Super User

17 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie zabrzmiały utwory znane przez każdego Polaka. Odbył się bowiem Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka dola”. Na scenie wystąpiło 34 solistów oraz 13 zespołów. Usłyszeliśmy pieśni melancholijne, poruszające serca, związane z trudną historią kraju. Nie zabrakło także piosenek lekkich, dynamicznych, wesołych, oddających klimat panujący wśród żołnierskiej braci.