GCK Ulanów

Gminne Centrum Kultury
ul. Tadeusz Buli 8,37-410 Ulanów

48 158763014
gckulanow@op.pl

|
Super User
Kategoria:

Dla najstarszej grupy Zespołu Tanecznego Fama, rok 2011 rozpoczął się bardzo pracowicie. Już 4 i 5 stycznia Fama pojawiła się w SP w Dąbrówce, SP w Wólce Tanewskiej, ZS w Kurzynie, LO w Ulanowie, GCK w Ulanowie, by swoimi występami uświetnić program artystyczny w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia Fama zaprezentowała „świąteczne układy taneczne” w sztabie powiatowym w Rudniku nad Sanem. Tańca Famy nie zabrakło również podczas tegorocznego Koncert Kolęd w Zespole Szkół w Ulanowie.

Ferie zimowe to czas odpoczynku, ale nie dla roztańczonych i ambitnych dziewcząt, które oprócz regularnych zajęć w GCK Ulanów, spotykały się w szkole, by samodzielnie opracować układ taneczny według własnej choreografii i do muzyki wybranej przez siebie. Dziewczęta w niespełna miesiąc stworzyły pomysłową choreografię łączącą w sobie elementy hip hopu i jazzu. Premierowy pokaz układu odbył się 11 lutego podczas II Powiatowego Konkursu „Mam Talent” w LO w Ulanowie. Jury i publiczność była oczarowana wysokim poziomem prezentacji Famy. Tańczące dziewczęta z GCK w Ulanowie otrzymały wyróżnienie w kategorii forma sceniczna. Na odpoczynek jednak nie było czasu. Przez kolejny tydzień dziewczęta już pod okiem instruktorki intensywnie ćwiczyły 2 układy taneczno – sportowe. Zaprezentowały je 17 lutego 2011 r. w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, podczas VI Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne”.

Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia zgłosiło się 16 zespołów z województwa podkarpackiego, które zaprezentowały 21 układów taneczno - sportowych. Zdecydowanie największy aplauz publiczności wzbudził występ ulanowskiej Famy, a jury przyznało jej III nagrodę.
Najstarszą grupę Zespołu Tanecznego Fama tworzą:
Natalia Wójtowicz, Kinga Kufel, Sylwia Piekut, Gabrysia Wójcik, Karolina Pityńska, Patrycja Idzi, Gabrysia Maziarz oraz obecnie nieaktywne: Ewelina Cudziło i Ewa Pokora.