Zespoły

Gminne Centrum Kultury
ul. Tadeusz Buli 8,37-410 Ulanów

48 158763014
gckulanow@op.pl

|
Super User
Kategoria:

CHÓR FLISACKI

Jakie były początki?

W 1972 roku ksiądz Józef Lizak wówczas wikariusz i młody organista Stanisław Kwolek utworzyli kilkuosobowy chór męski. Kolejna próba podjęta została w 1975 roku. Inicjatorką utworzenia chóru tym razem już mieszanego, czterogłosowego była Melania Wójcik – kierownik biblioteki, wielka pasjonatka, animator i orędownik kultury. Początkowo chór działał przy Ulanowskiej Gminnej Spółdzielni. Jego kierownikiem i dyrygentem był Władysław Witkiewicz – muzyk, emerytowany profesor konserwatorium. Po dwóch latach kierownictwo chóru przejął organista Stanisław Kwolek i towarzyszył mu wiernie aż do września 1999 roku. 6 września chórzyści stracili dyrygenta i przyjaciela. Odszedł człowiek, który umiał zaczarować organy i ludzkie głosy złożyć w harmonijną kaskadę brzmień, człowiek, po którym pozostały dobre wspomnienia, po którym pozostało miejsce wypełnione pamięcią i wdzięcznością. W 1999 roku nową dyrygentką została Alina Grzybowska – nauczyciel Zespołu Szkół w Ulanowie. W roku 2005 chór obchodził swoje 30 lecie. Wiele osób na przestrzeni tych 30 lat może powiedzieć o sobie, że śpiewało w Ulanowskim chórze. Jest też kilka osób wyjątkowych, osób, które swą przygodę ze śpiewem rozpoczęły 30 lat temu i śpiewaniu pozostały wierne do dziś. Są to:

 • Zofia Ruszkiewicz
 • Janina Mizińska
 • Stanisława Łukaszczyk
 • Stanisława Czarnota
 • Ewa Szoja

W sposób szczególny zapisały się również niektóre rodziny, bo prawie wszyscy ich członkowie służyli swym talentem w chóralnych szeregach. To rodzina Sałęgów, Chmielowskich i Michałkiewiczów.

|
Super User
Kategoria:

Zespół muzyczny „Faktor”

Zespół „Faktor” istnieje od 2007 roku. To młody dynamicznie rozwijający się zespół, który wszystkie utwory wykonuje na żywo! Tworzą go uczniowie szkół średnich oraz studenci. Zespół gra w składzie:

 • Rafał Wołoszyn - perkusja
 • Kamil Chmielowski - klawisze
 • Marcin Kowal - gitara
 • Łukasz Byra - gitara
 • Tomasz Skiba - gitara basowa
 • Joanna Maziarz - wokal

Członkowie zespołu ciągle rozwijają swoje umiejętności muzyczne. Zajmują się tworzeniem własnych aranżacji znanych utworów różnych gatunków. W ich repertuarze znajdują się piosenki na każdą okazję, dla młodszego i starszego pokolenia.

Grają na takich imprezach jak:

 • koncerty
 • festyny
 • imprezy okolicznościowe
 • wesela
 • poprawiny
 • studniówki
|
Super User
Kategoria:

LARGO

Zespół wokalny "LARGO" powstał w roku 1998. W jego skład wchodziły wówczas cztery uczennice szkoły podstawowej w Ulanowie: Ewelina Kochman, Magdalena Siembida, Karolina Wołoszyn i Małgorzata Wołoszyn. Założycielem i opiekunem, zespołu była Irena Serafin - pedagog w Zespole Szkół w Ulanowie i instruktor muzyczny w GCK.

Przez kolejne lata zespół śpiewał w składzie: Anna Hasiak, Magdalena Siembida, Paulina Siembida, Małgorzata Wołoszyn, Urszula Wołoszyn oraz Ewa Siembida, która jako najmłodsza dołączyła do grupy po trzech latach jej istnienia. W tym okresie dziewczyny wchodzące w skład zespołu były uczennicami Liceum Ogólnokształcącego oraz gimnazjum i szkoły podstawowej w Ulanowie.

Od roku szkolnego 2004/2005 zespół tworzyły uczennice gimnazjum: Karolina Bronkiewicz, Ewa Gutek, Karolina Koza, Gabriela Kuś, Ewa Siembida i Dominika Szoja. Dziewczyny od początku istnienia zespołu miały na swoim koncie udział w wielu przeglądach i konkursach piosenki na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, na których zajmowały czołowe miejsca. Były to m.in. Powiatowy Konkurs Piosenki Partyzanckiej i Żołnierskiej "Partyzancka Dola" w Ulanowie, Konkurs Piosenki Ekologicznej organizowany przez Okręgowy Zarząd LOP w Tarnobrzegu, Niżańskie Spotkania z Kolędą", Niżański Przegląd Piosenki Religijnej "Chcę śpiewać Panu", Festiwal Pamięci Druha Wieśka Olko "Śpiewograniec" w Rudniku n/S. "LARGO" zapraszane było do uczestnictwa w wielu uroczystościach i imprezach środowiskowych organizowanych na terenie gminy Ulanów i powiatu niżańskiego, gdzie spotykało się z miłym przyjęciem, sympatią i uznaniem.

Od września 2007 do czerwca 2009 zespół liczył 12 osób. Był to już czwarty jego skład. "LARGO" utworzyły uczennice klas V i klasy VI Szkoły Podstawowej w Ulanowie: Ewelina Cudziło, Kinga Kufel, Aleksandra Medyńska, Beata Nagier, Agnieszka Nalepa, Aleksandra Oleksak, Marta Pracownik, Ewa Pokora, Gabriela Wójcik i Natalia Wójtowicz oraz dwójka uczniów z klasy IV w Dąbrówce: Paulina Kosior i Przemysław Kosior.

Rok szkolny 2009/2010 przyniósł kolejną zmianę składu. Zespół tworzyli: Ewelina Cudziło, Paulina Kosior, Przemysław Kosior, Kinga Kufel, Marta Pracownik, Ewa Pokora i Natalia Wójtowicz. Zwieńczeniem ich całorocznej pracy był koncert z okazji Dnia Matki przygotowany przy współpracy z zespołem tanecznym "FAMA" zatytułowany "Dozwolone do lat 18" oraz występ podczas "Ogólnopolskich Dni Flisactwa - Ulanów 2010".

Od początku roku szkolnego 2010/2011 opiekunem artystycznym zespołu była pani Agnieszka Kamińska.

Nowy skład zespołu: Magdalena Kowal, Ewa Pokora, Natalia Wójtowicz

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 06a.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg