Lekcja biblioteczna w Bibliotece w Bielinach

26 września w Bibliotece Publicznej w Bielinach odbyła się lekcja biblioteczna na temat „Jak to kiedyś bywało”. Uczniowie klasy III SP w Bielinach z wychowawczynią p. Agatą Sową z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty: maselnicę, niecki, dzieżę, łopatę do wkładania chleba do pieca, sierp, międlarką, magiel, tarę i wiele innych. Wspólnie pokazywali jak robiono masło, w jaki sposób wyrabiano ciasto na chleb i wkładano do pieca i w jaki sposób kobiety prały bieliznę. Wszyscy mieli okazję dotknąć eksponatów i przy ich pomocy „popracować”. Uczniowie dzielili się spostrzeżeniami jakie przedmioty z tych zgromadzonych widzieli w domach swoich dziadków. Szkoda, że nie było słodkiej śmietany, chętnych do robienia masła było naprawdę wielu. Biblioteka zaprasza na następne zajęcia.

Halina Grzesiak